Jeofizik Mühendisi Fikri ELMAS
27 Ağu 2020

Giza Piramidi Bir Enerji Kaynağı Olabilir mi?

Büyük Giza Piramidi, Dünya üzerinde şimdiye kadar inşa edilmiş en şaşırtıcı yapılardan biridir.

 

Giza Yaylası’nda yer alan yapı, gizemli teknikler kullanılarak inşa edilmiş devasa, heybetli antik bir anıt olmasının yanı sıra, yüzlerce yıllık arkeolojik araştırmalara rağmen hala tüm sırları gün yüzüne çıkmış değil.

 

Bazı araştırmacılar, yapının Firavun Khufu tarafından yaptırıldığını ve MÖ 2560 civarında sona eren 10 ila 20 yıllık bir süre zarfında bir mezar olarak inşa edildiğini iddia ediyorlar.Bununla birlikte, Büyük Piramidin bir mezar olarak inşa edildiğini kanıtlamak için yapılan büyük çabalara rağmen, yıllar boyunca Piramidin devasa bir mezar olduğunu gösterecek tek bir arkeolojik kanıt parçası ortaya çıkarılmadı.

 

Şimdi piramidin bir mezar görevi görmesi amaçlanmadıysa, o zaman gerçek amacı neydi? Gerçekten bazı araştırmalar ortaya ilginç bir teori koydu. Büyük Giza Piramidi bir enerji kaynağı mıydı? Yapılan Büyük Bir Enerji Makinası benzetmesi nasıl-neden ortaya çıktı?

 

İşte Büyük Giza Piramidinin Büyük Bir Enerji Kaynağı Olmasının 10 Nedeni.

 

Böyle bir şeyin nasıl mümkün olduğunu anlamak için, yapının inşa edildiği yapı malzemeleri benzersiz elektriksel özellikler içerdiğinden, piramidin inşa edildiği malzemelere bir göz atmalıyız:

 

 • Yazarlar, Piramit geçiş yollarında kullanılan granit taşların hafif radyoaktif olduğunu ve taşın havayı elektriklendirmesine izin veren bir özellik olduğunu bulmuşlardır.
 • Bazı nedenlerden dolayı, piramidin kurucuları, Büyük Piramidin iç yüzeylerinde mükemmel bir elektrik iletkeni olduğu kanıtlanmış bir malzeme olan Dolomit kullandılar.Ek olarak, mükemmel bir elektrik yalıtkanı olan Tura Kireçtaşı, Büyük Piramidin dış kısımlarını kaplar.

  Tüm bunlara ek olarak, Büyük Giza Piramidi bugün bulunduğu yere rastgele yerleşmiyordu.

 • Piramit, dünyadaki diğer birçok eski yapı gibi güçlü bir yeraltı enerji kaynağı üzerinde yer almaktadır.
 • Giza platosunda bulunan Jeoloji, doğal olarak gezegenimizin yüksek miktarda elektromanyetik kuvvetini yoğunlaştırır. Yüzeyin altında, doğal elektrik kuvvetleri yolculuğu tellürik akımlar veya Dünya akımı olarak bilinir.Tellürik akımlar, yeraltında veya denizde hareket eden bir elektrik akımıdır. Tellürik akımlar hem doğal nedenlerden hem de insan faaliyetlerinden kaynaklanır ve ayrık akımlar karmaşık bir modelde etkileşime girer.Araştırmacıların bazıları bu fikri kabul etmeyi reddetmelerine rağmen, Eski Mısırlıların binlerce yıl önce elektrik kullandığına dair kanıtlar var.
 • Büyük Piramidin Koridorlarının ve odalarının içine bakarsak, Piramidin eski inşaatçıları tarafından Piramidin için aydınlatılması için meşale gibi malzemelerin kullanıldığına dair tek bir kanıt yoktur. Buna karşın farklı Mısır Tapınaklarında birçok yazarın devasa ampuller olarak yorumladığını gösteren kabartmalar vardır.
 • Dahası, Bağdat Pillerine bakarsak, binlerce yıl önce bu cihazların aslında elektrik ürettiğini anlayacağız.
 • Daha önce de bahsettiğim gibi, Piramidin bir mezar olduğunu gösteren tek bir kanıt yoktur ve bu fikir Piramidin iç düzeni tarafından desteklenmektedir.Büyük Giza Piramidi, Eski Mısır’da keşfedilen diğer tüm mezarlardan büyük ölçüde farklıdır.
 • Yapının İçinde süslemeler yok, farklı yapı malzemeleri kullanılmış ve içlerinde tek bir mumya bile bulunmamış.
 • Son bilimsel araştırmalar, Büyük Giza Piramidinin elektromanyetik enerjiye odaklandığını buldu. Bu keşif, Piramit hakkında bildiğimiz her şeyi değiştirdi.
 • Keşif, Büyük Giza Piramidinin odalarına elektromanyetik enerjiyi odakladığını ve elektromanyetik enerjiyi yüzeyin altında bulunan alt kısmında yoğunlaştırdığını kanıtlayan Alman ve Rus araştırmacılardan oluşan bir ekip tarafından yapıldıAraştırmacılar, Büyük Giza Piramidinin orantılı veya başka bir deyişle rezonans uzunluğundaki elektromanyetik dalgalarla nasıl etkileşime gireceği ile araştırmalarına hâlâ devam etmekte.

Şimdi, neden bir “mezar” elektromanyetik enerjiye konsantre olur ve odaklanır?

Off Topic Leave a comment
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x